Rzeszów - Piątek, 13.03.2026
Reklama

Blisko 50 kolizji na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała weekend

Dodano: 24.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci odnotowali 48 kolizji na terenie miasta i powiatu. Doszło również do jednego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców – niechlubny rekordzista miała ponad 3 promile alkoholu.

Od piątku do niedzieli w stolicy Podkarpacia i w okolicach występowały intensywne opady śniegu. W wielu miejscach na drogach panowały trudne warunki. Jezdnie były śliskie. Padający nieustannie śnieg znacznie ograniczał widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłużało drogę hamowania.

Reklama

W trakcie weekendu policjanci rzeszowskiej komendy odnotowali jeden wypadek, do którego doszło w piątek po godz. 17:00 w Stobiernej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca opla podczas wyjazdu z posesji, ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym volkswagenem. W wyniku zdarzenia, 45-letni kierowca volkswagena trafił do szpitala. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W ciągu trzech dni mundurowi ujawnili czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 3,14 promila. To 40-letni kierowca suzuki. Mężczyzna został zatrzymany w Sokołowie Małopolskim przez świadków, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu suzuki. 40-latek który z miejsca zdarzenia zaczął oddalać się pieszo. Policjanci zatrzymali go chwilę później w rejonie dworca autobusowego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wykaz inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Drogą ekspresową z Rzeszowa do Lublina pojedziemy w 2022 r.

RZESZÓW, PODKARPACIE. W realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu.

Rzeszów

Akcja „Pokój dla Żaka” bezpłatnie pomaga studentom w znalezieniu mieszkania

RZESZÓW. Akcja jest prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu.

Rzeszów

26-latek z powiatu rzeszowskiego potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Rzeszów

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Utrudnienia w mieście w związku z 28. Rzeszowskim Rajdem Samochodowym [MAPY]

RZESZÓW. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa oraz drogami gminy Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Miasto chce zamontować przy przystankach tzw. przysiadki dla osób starszych

RZESZÓW. O potrzebie montażu tzw. przysiadek apelował w jednej z interpelacji Witold Walawender.

Rzeszów

Policjanci z Rzeszowa pomogli w zlikwidowaniu kanału przewozowego tzw. „kropelek gwałtu”

RZESZÓW, POLSKA. Podejrzani mogli przemycić 335 ton narkotyku, wartego ponad 21 mln euro.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało mężczyzny. Dzień wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ustalili, że to 44-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Reklama