Reklama

Aktualności Rzeszów

Miasto chce zamontować przy przystankach tzw. przysiadki dla osób starszych

Dodano: 05.08.2019

Miasto chce zamontować przy przystankach tzw. przysiadki dla osób starszych - Aktualności Rzeszów

fot. Urząd Miasta Gdyni Paweł Plecha, źródło: www.velopa.nl

RZESZÓW. Ratusz reaguje pozytywnie w sprawie interpelacji radnego odnośnie montażu „przysiadek”. Docelowo, ławki znajdą się w rejonach najczęściej odwiedzanych przez osoby starsze i niepełnosprawne.

O potrzebie montażu tzw. przysiadek apelował w jednej z interpelacji Witold Walawender, radny Rzeszowa. Ławki mają być w głównej mierze przeznaczone dla osób starszych, mających problem z poruszaniem.

„Na prośbę seniorów, którzy mają problemy ze wstawaniem z ławek, serdecznie proszę zamontować przy wybranych przystankach autobusowych ławek, tzw. przysiadek – jako pomoc dla osób starszych i dla osób poruszających się o kulach, czy mających mało siły i problemy ze wstawaniem z ławek” – czytamy w interpelacji radnego.

Propozycja, jaką do Ratusza wystosował radny, nie jest w świecie nowością. Na ulicach Belgii i Holandii takie rozwiązania zostały wprowadzone już kilka lat temu, jeżeli chodzi o Polskie miasta to „przysiadki” znajdziemy m.in. od 2017 roku w Gdyni, gdzie koszt jednej z takich ławek wynosił ok. 1,8 tys. zł brutto.REKLAMA

Po rozmowie z Małgorzatą Omachel – Kwidzińską, kierownik Referatu Relacji z Mediami w Urzędzie Miasta Gdynia wiemy, że pierwotnie zainstalowano 24 „przysiadaków”. Okazały się strzałem w dziesiątkę i z czasem w mieście pojawiła się większa ilość tego typu ławek. 

W Rzeszowie ławki mogłyby się znaleźć m.in. „na przystankach najbardziej obleganych, na przystankach gdzie jest więcej osób starszych, obok szpitali. Tam gdzie starsi potrzebują tego najbardziej” – dodaje Witold Walawender.

Póki co wszelkie możliwe lokalizacje pozostają w sferze domniemań. Najważniejszą informacją dla osób starszych jest odpowiedz miasta na interpelacje, w której miasto planuje wykonanie „przysiadek”: „Po montażu wiat i pylonów podjęte zostaną działania związane z ustawieniem takich ławek, jako elementu uzupełniającego infrastrukturę komunikacyjną” – pisze w odpowiedzi Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”? - Aktualności Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020. ...

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO] - Aktualności Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. ...

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem - Aktualności Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestęp...

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego - Aktualności Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00. ...

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU - Aktualności Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem