Rzeszów - Wtorek, 20.01.2026
Reklama

Blisko 50 kolizji na drogach Rzeszowa i powiatu. Policja podsumowała weekend

Dodano: 24.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci odnotowali 48 kolizji na terenie miasta i powiatu. Doszło również do jednego wypadku. Mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców – niechlubny rekordzista miała ponad 3 promile alkoholu.

Od piątku do niedzieli w stolicy Podkarpacia i w okolicach występowały intensywne opady śniegu. W wielu miejscach na drogach panowały trudne warunki. Jezdnie były śliskie. Padający nieustannie śnieg znacznie ograniczał widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłużało drogę hamowania.

Reklama

W trakcie weekendu policjanci rzeszowskiej komendy odnotowali jeden wypadek, do którego doszło w piątek po godz. 17:00 w Stobiernej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca opla podczas wyjazdu z posesji, ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym volkswagenem. W wyniku zdarzenia, 45-letni kierowca volkswagena trafił do szpitala. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W ciągu trzech dni mundurowi ujawnili czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 3,14 promila. To 40-letni kierowca suzuki. Mężczyzna został zatrzymany w Sokołowie Małopolskim przez świadków, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu suzuki. 40-latek który z miejsca zdarzenia zaczął oddalać się pieszo. Policjanci zatrzymali go chwilę później w rejonie dworca autobusowego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny zawodnik żegna się z Asseco Resovią

RZESZÓW. Po tym jak rzeszowski klub opuścili Mateusz Masłowski i Dawid Dryja, zarząd zdecydował się pożegnać kolejnego zawodnika.

Rzeszów

Znamy trasę tegorocznej linii „Zobacz Rzeszów”. Pierwszy kurs już 3 maja

RZESZÓW. Trasa startuje z ul. Grottgera i poprzedzi ją pokaz ładowania autobusów.

Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

RZESZÓW. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Reklama