Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Budowa hali I LO idzie zgodnie z planem. Kończy się montaż szklanych fasad

Dodano: 08.02.2024 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy budowie hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie idą zgodnie z harmonogramem. Kończy się montaż szklanych fasad. Trwają również inne prace.

Nowy budynek jest już w stanie surowym zamkniętym. Wykonane zostały tynki i wylewki. Gotowa jest także instalacja fotowoltaiczna o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Przebudowano ciepłociąg, wykonany został przyłącz kanalizacji sanitarnej, deszczowej. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac przy elewacji. Przygotowywane są także prace wykończeniowe, takie jak m.in. układanie płytek gresowych, montaż wykładzin sportowych, sufitów akustycznych a także roboty malarskie.

Obiekt będzie miał dwa poziomy. Na parterze będzie  wielofunkcyjne boisko do siatkówki, koszyków, piłki ręcznej i badmintona. Obok powstanie widownia, która pomieści 230 widzów. Na tym samym poziomie znajdą się jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.
Reklama
W podziemnej części budynku powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Dodatkowo nad łącznikiem z budynkiem szkoły zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, która pozwoli połączyć halę ze szkołą także na poziomie piętra. Na części łącznika hali z budynkiem szkoły wykonany zostanie zielony dach zielony roślinnością. Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie będzie wyposażona w windę.

Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Rzeszów

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Reklama