Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył drugi przetarg na budowę wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów przy moście Narutowicza. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Za pierwszym razem się nie udało, czy tym razem będzie lepiej przekonamy się po 15 lipca, wtedy Ratusz pozna oferty wykonawców. Zgodnie z dokumentacją projektową, całkowita długość kładki wynosić będzie ok. 106 metrów, natomiast całkowita szerokość pomostu wyniesie 3,6 m.

Nowa ścieżka rowerowa będzie dwukierunkowa, tj. na jednej platformie będą dwa pasu ruchu oraz połączenia z istniejącymi ścieżkami rowerowymi. Kładka zostanie umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu.

W poprzednim przetargu miasto informowało, że na inwestycje chce przeznaczyć 2,1 mln zł, jednak najtańsza oferta wynosiła 4,4 mln zł, przez co 30 maja przetarg unieważniono. Warto również wspomnieć, że budowa kładki zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Jeżeli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się znaleźć odpowiednią ofertę wykonawcy, to po podpisaniu stosownych umów budowa kładki potrwa do 29 listopada 2019 roku. Termin realizacji, względem poprzedniego przetargu, nie uległ zmianie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

RZESZÓW. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw.

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej polecą do USA. Wezmą udział w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. W sumie w zawodach weźmie udział 36 zespołów z 10 krajów świata.

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Rzeszów

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy.

Rzeszów

Przenośmy butelkomat w Rzeszowie? Jeden z radnych chce oddać część diety na wypłacane środki

RZESZÓW. Pomysł inspirowany był przyjętym przez radnych Krakowa programem „Kraków bez plastiku”.

Rzeszów

Marcin Możdżonek przedłuża kontrakt z Asseco Resovią

RZESZÓW. W fazie zasadniczej tegorocznych rozgrywek PlusLigi Marcin Możdżonek rozegrał 73 sety i zdobył 126 punktów, w tym 10 zagrywką, i 42 blokiem

Reklama