Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Budowa łącznika ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Budowa drogi, która połączy ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej jest już w końcowej fazie. Trwa układanie ostatniej warstwy bitumiczej. Inwestycja ma być gotowa do końca br.

Już wkrótce kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z nowej drogi, która powstaje w południowo-wschodniej części miasta. Inwestycja ma przynieść korzyści przede wszystkim mieszkańcom dwóch osiedli - trasa lepiej skomunikuje Słocinę i Zalesie z centrum. Ma być alternatywą dla ul. Paderewskiego i odciążyć ruch w tej części Rzeszowa.

Długość łącznika ul. Wieniawskiego z al. Armii Krajowej wyniesie 1,4 km, a szerokość jezdni – 7 m. Przy drodze powstaną obustronne chodniki o szerokości 2 m oraz ścieżki rowerowe o szerokości 2,5 m, zatoki autobusowe i nowe oświetlenie uliczne. W ramach zadania wykonawca przebudował również infrastrukturę techniczną. Wzdłuż drogi, po obydwu jej stronach zamontowano ekrany akustyczne.

Inwestycja jest już w końcowej fazie. Zakończyły się już roboty przy układaniu warstw bitumicznych na ciągach pieszo – rowerowych. Dobiegają końca prace związane z układaniem nawierzchni z kostki brukowej. Gotowe są już wszystkie słupy pod ekrany akustyczne. Rozpoczęto montaż ekranów i bram.

Zakończyła się również rozbudowa skrzyżowania projektowanej drogi z Al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstał tam nowy prawoskręt w kierunku ul. Wieniawskiego, przebudowano ciągi pieszo – rowerowe, zatokę autobusową oraz wykonano nową nawierzchnię bitumiczną. Przebudowano infrastrukturę techniczną oraz oświetlenie uliczne. Ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, konieczna była także przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego.

Reklama

Kolejny zakończony już etap inwestycji to przebudowa przepustu na ul. Wieniawskiego wraz z przebudową nawierzchni na długości 30 m.

- Obecnie trwa układanie ostatniej warstwy ścieralnej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Pozostało do wykonania montaż słupów oświetleniowych oraz oznakowanie zarówno poziome jak i pionowe – dodaje MZD.

Inwestycja o wartość nieco ponad 44 mln zł ma być zakończona jeszcze w tym roku. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Poniżej kilka świeżych zdjęć z budowy. Pełna fotorelacja dostępna w dziale ZDJĘCIA


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia lepsza od Skry Bełchatów

RZESZÓW. MVP spotkania został Thibault Rossard.

Rzeszów

Rada Gminy Krasne negatywnie zaopiniowała pomysł przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa

KRASNE. 8 lutego w gminie Krasne odbyła się sesja w trybie nadzwyczajnym.

Rzeszów

Nowe rodzaje biletów dopiero od marca

RZESZÓW. Radni na styczniowej sesji zaakceptowali pomysł wprowadzenia nowych biletów.

Rzeszów

Wybrano wykonawcę drogi rowerowej i placu postojowego w Parku Zdrowia na os. Kmity

RZESZÓW. Do przetargu zgłosiło się siedem firm, wybrano ofertę za 446 tys. zł.

Rzeszów

Poszukiwaną 18-latkę z Rzeszowa odnaleziono w Warszawie

RZESZÓW. 18-latka ostatni raz kontaktowała się z matką 15 stycznia poprzez sms-a wysłanego z Zakopanego.

Reklama