Rzeszów - Niedziela, 30.08.2026
Reklama

Budowa PCLA na ostatniej prostej. Znamy datę otwarcia

Dodano: 27.08.2026 r. / Redakcja

Nocne próby oświetlenia, nagłośnienia i podświetlenia elewacji PCLA - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Nocne próby oświetlenia, nagłośnienia i podświetlenia elewacji PCLA - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki trwają ostatnie prace wykończeniowe. Inwestycja jest gotowa w 90 procentach. W środę odbyły się niezwykle efektowne testy oświetlenia, nagłośnienia oraz podświetlenia elewacji obiektu. - Jeszcze tylko chwila dzieli nas od momentu, na który czekaliśmy. Już wkrótce ten wyjątkowy stadion otworzy się dla Was i wypełni sportowymi emocjami – napisał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Wielkie otwarcie PCLA

W wypowiedzi dla Polskiego Radia Rzeszów, Prezydent Rzeszowa zdradził termin otwarcia obiektu. Jak przekazał włodarz miasta, budowa ma zakończyć się do końca września. Następnie od 3 do 4 tygodni potrwa procedura odbiorów i pozwoleń. - 7 listopada, w sobotę, chcemy, abyśmy wszyscy przemaszerowali tą piękną bieżnią i murawą, żebyśmy zorganizowali coś w rodzaju parady na otwarcie olimpiady – mówił Prezydent.

W serwisie YouTube na profilu OkiemGregora pojawił się ponad 2-minutowy filmik prezentujący wczorajsze testy oświetlenia i iluminacji z perspektywy drona.

Inwestycja za blisko 200 mln zł

Reklama

Osiem tysięcy miejsc na zadaszonych trybunach, bieżnia spełniająca wymogi mistrzostw Europy i murawa przygotowana pod mecze Ekstraklasy — obiekt przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce. Wszystkie roboty mają zakończyć się 30 października 2026 roku.

Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki powstaje jako wspólne przedsięwzięcie miasta Rzeszowa, województwa podkarpackiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycję o wartości blisko 200 mln zł realizuje spółka Mirbud SA.

Stadion ma pełnić trzy funkcje, ale kluczową pozostanie lekkoatletyczna. Obiekt zostanie przystosowany do organizacji mistrzostw Polski i Europy w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji 400-metrową bieżnię wraz ze skoczniami, krytą bieżnię o długości 150 metrów oraz zaplecze odnowy biologicznej.

Centrum spełni również wymogi stawiane stadionom piłkarskim przez Ekstraklasę i UEFA. Zaplanowano sektor dla kibiców gości, strefę rodzinną, loże VIP oraz miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Boisko wyposażone zostało w naturalną murawę z systemem nawadniania i podgrzewania.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Troje pieszych potrąconych w Rzeszowie i Jasionce. Policja apeluje o ostrożność

RZESZÓW. Na szczęście żadna z poszkodowanych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. 

Rzeszów

Rozbudowa ul. Matysowskiej dobiega końca

RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będzie jeszcze więcej drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

RZESZÓW. Ponad 500 nowych drzew pojawi się w Rzeszowie w ramach jesiennych nasadzeń. Sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory. 

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ulicy Zygmunta I Starego

RZESZÓW. Wcześniej niż zakładano zakończyły się prace przy rozbudowie ul. Zygmunta I Starego na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja. Drogę poszerzono do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

RZESZÓW. Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Reklama