Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Zamknięcie ulicy Grottgera przedłużone

Dodano: 03.06.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. W związku z pracami archeologicznymi do 20 czerwca przedłuży się zamknięcie odcinka ul. Grottgera. Po sygnałach od mieszkańców stworzone zostaną miejsca postojowe kiss&ride.

RCK to potężne zadanie składające się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi etap to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

Budowa RCK już trwa. Wykonawca przebudowuje m.in. instalacje podziemne, z których część biegnie pod ulicą Grottgera. W związku z tym konieczne było wyłączenie z ruchu części tej ulicy, na odcinku od ul. Św. Mikołaja do placu Kilińskiego. Przebudowa poprzedzana jest badaniami archeologicznymi. Jedno ze stanowisk archeologicznych znajduje się przy ul. Grottgera, w rejonie hotelu Polonia. Aby mogło zostać ono należycie sprawdzone i zabezpieczone konieczne jest jeszcze kilkanaście dni prac. W związku z tym termin uruchomienia możliwości przejazdu w dwóch kierunkach ul. Grottgera został przesunięty na 20 czerwca.
Reklama
Ponadto, po sygnałach od mieszkańców, przy ul. Grottgera wyznaczonych zostanie osiem miejsc postojowych kiss&ride, umożliwiających krótkotrwały postój. Miejsca powstaną przy Grottgera, po stronie kamienic. Zostaną uruchomione 20 czerwca. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła nowy rok akademicki

RZESZÓW. 9 października zainaugurowano 70 jubileuszowy rok akademicki na Politechnice Rzeszowskiej . Uroczystość odbyła się w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Rzeszów

Znamy listę projektów do głosowania w ramach RBO na 2021 rok

RZESZÓW. 93 zadania znalazły się na liście projektów dopuszczonych do głosowania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Rzeszów

3-miesięczny areszt dla nożownika z Nowego Miasta

RZESZÓW. Zarzut usiłowania rozboju usłyszał 24-latek, który grożąc nożem żądał pieniędzy od kilku przypadkowych osób na Nowy Mieście. Mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do...

Rzeszów

Sukces Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Kolegum Nauk Medycznych UR uzyskało certyfikat ośrodka referencyjnego ISPAD dla KNM UR.

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Rzeszów

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

RZESZÓW. Nożownika obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

Reklama