Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. Zakończona zostanie m.in. budowa nowoczesnej szkoły i przedszkola na Drabiniance, rozpoczną się też rozbudowy szkół na osiedlach Staromieście i Matysówka.

Szkoła i przedszkole przy ul. Kwiatkowskiego na os. Drabinianka ma być gotowe latem przyszłego roku. Część przedszkolna obiektu będzie składała się z 12 oddziałów i pomieści 300 przedszkolaków. W szkole podstawowej kształcić się będzie 450 uczniów.

Ważną przyszłoroczną inwestycją będzie także kontynuacja budowy hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego. Na terenie obiektu znajdą się pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, a także cztery sale lekcyjne oraz siłownia. Przewidziana w projekcie część dla widowni będzie mogła pomieścić blisko 200 widzów. Hala połączona zostanie ze szkołą. Częścią zadania będzie także zagospodarowanie terenu przy hali – powstanie tam m.in. zewnętrzne boisko i bieżnia ze skocznią w dal.
Reklama
W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazły się inwestycje oświatowe wpisane do kontraktów osiedlowych prezydenta Fijołka. Wśród nich największymi są rozbudowy szkół i przedszkoli na dwóch rzeszowskich osiedlach: Staromieściu i Matysówce.

Inne inwestycje dotyczące obiektów oświatowych oraz ich otoczenia, które znalazły się w projekcie budżetu Rzeszowa na przyszły rok to m.in.:
  • budowa parku linowego przy Szkole Podstawowej nr 23 – ul. Bp. Pelczara,
  • budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10 – ul. Dominikańska,
  • budowa strefy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców Osiedla Króla Stanisława Augusta przy Szkole Podstawowej nr 2,
  • modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno-sportowej przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Rubinowej,
  • modernizacja placu zabaw przy budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Bernardyńskiej,
  • rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej, wraz z zagospodarowaniem terenu,
  • budowa przedszkola na os. Budziwój,
  • Budowa hali sportowej przy I LO – ul. 3 Maja. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyły prace przy tworzeniu nowego ogrodu kieszonkowego w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze tego lata, betonowa przestrzeń w rejonie budynku Estrady Rzeszowskiej zmieni się w zielony ogród, który ma stać się miejscem spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Rzeszów

Miejscy urzędnicy skontrolują przydomowe kompostowniki

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszają wiosenne kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzą, czy bioodpady są składowane zgodnie z zasadami kompostowania.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Reklama