Rzeszów - Niedziela, 02.08.2026
Reklama

Business Insider: Rzeszów najlepszym do życia miastem w Polsce

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock
Panorama Rzeszowa / fot. Adobe Stock

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia otrzymała miano „najlepszego miasta do życia w Polsce” w prestiżowym rankingu opracowanym przez Business Insider Polska. Rzeszów zajął 1. miejsce ex aequo z Poznaniem, wyprzedzając m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk i Łódź.

Twórcy rankingu poddali analizie dane dotyczące 16 największych miast w Polsce. Autorzy porównali w nich istotne aspekty dla ogólnego zadowolenia z życia takie jak: poziom bezrobocia, wysokość średniego wynagrodzenia, dostępność mieszkań, dostęp do lekarzy, poziom przestępczości oraz jakość powietrza. Na podstawie analizy tych wskaźników powstało zestawienie pokazujące, w których miastach jakość życia mieszkańców jest najwyższa.

Ranking przygotowano na podstawie publicznie dostępnych danych statystycznych pochodzących m.in. z Głównego Urzędu Statystycznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz serwisów analizujących rynek nieruchomości.

Rzeszów na 1. miejscu

Biorąc pod uwagę wszystkie badane wskaźniki, Rzeszów zajął 1. miejsce w Polsce – ex aequo z Poznaniem. Z rankingu wynika, że stolica Podkarpacia jest liderem jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Przestępczość w naszym mieście jest najniższa spośród największych polskich miast.

Jak podkreślają autorzy rankingu:

Reklama

„Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego oraz jeden z szybciej rozwijających się ośrodków miejskich w kraju. Od strony biznesowej miasto skupia m.in. zaawansowany przemysł lotniczy. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu Rzeszów pełni obecnie kluczową funkcję jako najważniejszy hub logistyczny i transportowy wspierający Ukrainę, co trwale umocniło jego pozycję”.

Wyniki rankingu skomentował Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Nagranie wideo możecie zobaczyć poniżej:



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

We wtorek otwarcie pasieki na dachu Galerii Rzeszów

RZESZÓW. To pierwsza pasieka w rzeszowskim śródmieściu, a zarazem pierwsza pasieka na dachu w naszym mieście.

Rzeszów

98 załóg zgłoszonych do Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego

98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej...

Rzeszów

Rozpoczyna się remont ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rozpocznie się remont, który wiąże się z wyłączeniem z użytku dwóch pasów ruchu.

Rzeszów

Derby Rzeszowa o I ligę!

RZESZÓW. Po wtorkowych finałach baraży o I ligę piłkarską wiemy, że Rzeszów będzie miał swojego reprezentanta na zapleczu Ekstraklasy. Otwartym pozostaje pytanie: czy będzie to Stal Rzeszów czy Resovia?

Rzeszów

Prawie 1000 pytań wykonawców odnoście wykonania RCK

RZESZÓW. Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, które ma kosztować ponad 90 mln zł, ruszył w czerwcu br. 

Rzeszów

Okradł drogerie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Mężczyzna w lipcu okradł dwie drogerie. Jeden ze sklepów okradł dwukrotnie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska utworzyła specjalną grupę na Facebooku dla kandydatów na studia

RZESZÓW. 1 lipca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 30 kierunków studiów na 7 wydziałach. 

Rzeszów

Prawoskręt na ul. Słowackiego po raz... trzeci

RZESZÓW. To już trzecie podejście władz miasta do przetargu na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w kierunku ul. Szopena. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Reklama