Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

Dodano:

fot. Caritas Diecezji Rzeszowskiej
fot. Caritas Diecezji Rzeszowskiej
RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, zaplanowana na marzec zbiórka żywności organizowana przez Caritas nie odbyła się. Akcję udało się przeprowadzić dopiero 26 września 2020 r., przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Role wolontariuszy, którzy zachęcali w sklepach ludzi do dzielenia się zakupami, pełnili członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, a w Rzeszowie - żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Na terenie naszego miasta produkty zbierano w 10 sklepach. Pomimo mniejszej niż zwykle liczby sklepów biorących udział w akcji, efekt zbiórki przerósł oczekiwania organizatorów.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do seniorów, bezdomnych, ubogich i innych osób, które znalazły się w trudnej sytuacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Rzeszów

Drugi eko-bazarek w Parku Papieskim. Tym razem w świątecznym klimacie

RZESZÓW. W przyszłą sobotę, w Parku Papieskim po raz kolejny będzie można zakupić produkty bezpośrednio od lokalnych producentów. Tym razem w świątecznym klimacie. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to idealne miejsce do zrobienia...

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 77-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich zginął 77-letni mężczyzna.

Rzeszów

Gotowa jest już nowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowa hala sportowa przy ul. Towarnickiego to jeden z najnowocześniejszych obiektów w okolicy - zarówno pod względem sportowym, jak i architektonicznym.

Rzeszów

2 grudnia rusza Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełny program

RZESZÓW. Stałymi atrakcjami w tegorocznym Miasteczku będą: Jarmark Bożonarodzeniowy, Szopka Bożonarodzeniowa, Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar, choinka, dekoracje świąteczne oraz Domek Świętego Mikołaja.

Reklama