Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Cztery grupy krwi z niskim stanem, dwie ze średnim, jedna z optymalnym i tylko grupa B RhD+ posiada wysoki stan. Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie potrzebuje krwi.

W RCKK w Rzeszowie brakuje krwi (stan na dzień 14 czerwca br.) z grupy 0 RhD minus, 0 RhD plus, A RhD minus i A RhD plus. Niski stan ww. grup wynikać może z dużego zapotrzebowania szpitali oraz faktu, że krwi nie można za długo magazynować.

Krew można oddać w RCKK przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oraz w oddziałach na terenie Stalowej Woli, Krośna, Jasła, Przemyśla, Leżajska, Sanoka, Dębicy i Mielca. Przypominamy, że krew może oddać każdy pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, który nie przyjmuje  leków.

Ponadto osoba chętna nie może w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieć wykonanej akupunktury, tatuaży oraz przekłucia uszu, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) ani przetaczanej krwi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w...

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w kampusie WSIiZ w Kielnarowej

RZESZÓW. W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast.

Rzeszów

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów.

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Triathlonowy weekend w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie rywalizować będą czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie. W związku z tym nastąpią zmiany w kursach autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. 

Reklama