Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Cztery grupy krwi z niskim stanem, dwie ze średnim, jedna z optymalnym i tylko grupa B RhD+ posiada wysoki stan. Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie potrzebuje krwi.

W RCKK w Rzeszowie brakuje krwi (stan na dzień 14 czerwca br.) z grupy 0 RhD minus, 0 RhD plus, A RhD minus i A RhD plus. Niski stan ww. grup wynikać może z dużego zapotrzebowania szpitali oraz faktu, że krwi nie można za długo magazynować.

Krew można oddać w RCKK przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oraz w oddziałach na terenie Stalowej Woli, Krośna, Jasła, Przemyśla, Leżajska, Sanoka, Dębicy i Mielca. Przypominamy, że krew może oddać każdy pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, który nie przyjmuje  leków.

Ponadto osoba chętna nie może w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieć wykonanej akupunktury, tatuaży oraz przekłucia uszu, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) ani przetaczanej krwi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Reklama