Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

Dodano: 14.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Cztery grupy krwi z niskim stanem, dwie ze średnim, jedna z optymalnym i tylko grupa B RhD+ posiada wysoki stan. Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie potrzebuje krwi.

W RCKK w Rzeszowie brakuje krwi (stan na dzień 14 czerwca br.) z grupy 0 RhD minus, 0 RhD plus, A RhD minus i A RhD plus. Niski stan ww. grup wynikać może z dużego zapotrzebowania szpitali oraz faktu, że krwi nie można za długo magazynować.

Krew można oddać w RCKK przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oraz w oddziałach na terenie Stalowej Woli, Krośna, Jasła, Przemyśla, Leżajska, Sanoka, Dębicy i Mielca. Przypominamy, że krew może oddać każdy pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, który nie przyjmuje  leków.

Ponadto osoba chętna nie może w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieć wykonanej akupunktury, tatuaży oraz przekłucia uszu, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) ani przetaczanej krwi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od września płatny parking w Millenium Hall

RZESZÓW. Pierwsze 180 minut będzie bezpłatne. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy wg cennika. 

Rzeszów

Nowe ambulanse dla rzeszowskiego pogotowia

RZESZÓW. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie ma cztery nowe ambulanse. Zakup trzech z nich został dofinansowany z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, czwarty pojazd zakupiono ze środków własnych.

Rzeszów

Nieczynne przystanki przy ul. Bardowskiego

RZESZÓW. Od dzisiaj zamknięte zostają zatoki autobusowe zlokalizowane przy ul. Bardowskiego. Autobusy będą odjeżdżały z przystanków na placu Wolności.

Rzeszów

Od września autobusy MPK pojadą do Albigowej

RZESZÓW. Od początku przyszłego miesiąca autobusy komunikacji miejskiej będą dojeżdżać do Albigowej w gminie Łańcut. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie.

Rzeszów

Kamienica przy ul. Grunwaldzkiej odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się rewitalizacja elewacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie. Budynek odzyskał dawny – XIX wieczny wygląd.

Rzeszów

Pożar magazynów hurtowni tkanin w Strażowie k. Rzeszowa. W akcji ponad 120 strażaków

RZESZÓW. Do pożaru doszło we wtorek wieczorem. W momencie pojawienia się ognia, w hurtowni nie było pracowników.

Rzeszów

Tłumy na basenach ROSiR w Rzeszowie. Kąpielisko czynne do 4 września

RZESZÓW. Ponad 71 tysięcy osób skorzystało już w tym sezonie z kapieliska przy ul. Pułaskiego. Sezon kąpielowy potrwa do 4 września.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Pod kołami pociągu zginęła 37-letnia kobieta

RZESZÓW. Wczoraj w miejscowości Trzciana w powiecie rzeszowskim pociąg potrącił 37-letnią kobietę. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Reklama