Rzeszów - Poniedziałek, 02.06.2025
Reklama

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Cztery grupy krwi z niskim stanem, dwie ze średnim, jedna z optymalnym i tylko grupa B RhD+ posiada wysoki stan. Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie potrzebuje krwi.

W RCKK w Rzeszowie brakuje krwi (stan na dzień 14 czerwca br.) z grupy 0 RhD minus, 0 RhD plus, A RhD minus i A RhD plus. Niski stan ww. grup wynikać może z dużego zapotrzebowania szpitali oraz faktu, że krwi nie można za długo magazynować.

Krew można oddać w RCKK przy ul. Wierzbowej w Rzeszowie oraz w oddziałach na terenie Stalowej Woli, Krośna, Jasła, Przemyśla, Leżajska, Sanoka, Dębicy i Mielca. Przypominamy, że krew może oddać każdy pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, który nie przyjmuje  leków.

Ponadto osoba chętna nie może w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mieć wykonanej akupunktury, tatuaży oraz przekłucia uszu, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) ani przetaczanej krwi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. 

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Reklama