Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Chłopak, który zaatakował 12-latkę, trafił do schroniska dla nieletnich

Dodano: 17.11.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Tragiczne sceny rozegrały się w poniedziałek, 13 listopada 2023 r. około godz. 17:00 przy ul. Mikołajczyka na osiedlu Andersa w Rzeszowie. Nieznany sprawca zaatakował nożem 12-letnią dziewczynkę, która szła sama na zakupy. Napastnik zadał ofierze kilka ciosów w okolice szyi i głowy i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Poszkodowanej udało się skontaktować telefonicznie ze swoją mamą, która po chwili zjawiła się na miejscu zdarzenia i natychmiast wezwała pomoc. 12-latka trafiła do szpitala.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Udało się go zatrzymać dzień później. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Rzeszowa. Młody mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, został przekazany do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów nadzorującej śledztwo w tej sprawie. Prokurator skierował wniosek do sądu rodzinnego.

Wczoraj Sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie zdecydował, że zatrzymany 16-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy linii nr "8"

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 9 października 2020 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr „8” obowiązujący w dzień powszedni.  

Rzeszów

Na „Dworzysko” zajechały kampery

Park Naukowo-Technologiczny „Rzeszów-Dworzysko” poszerza swoją ofertę

Rzeszów

Policjanci z komisariatu na Baranówce uratowali życie krwawiącemu mężczyźnie

RZESZÓW. Dwóch policjantów z komisariatu na os. Baranówka, pomogło 27-latkowi, który najprawdopodobniej chciał targnąć się na swoje życie.

Rzeszów

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął nowy rok akademicki

RZESZÓW. 1 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zainaugurowano nowy rok akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Reklama