Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Miasto szuka różnych sposobów, aby zachęcić mieszkańców do porzucenia samochodów i korzystania z autobusów komunikacji miejskiej. 24 marca rozpoczęła się nietypowa kampania, w której do jazdy autobusami MPK zachęcają rzeszowscy sportowcy. To w ten dzień po raz pierwszy na ulice Rzeszowa wyjechał autobus z podobizną Krystiana Herby, który skacze na rowerze, bijąc kolejne światowe rekordy. Jego postać pojawiła się też na wiacie przystankowej przy Galerii Graffica na ul. płk. Leopolda Lisa-Kuli.

W tym tygodniu akcja nabiera rozpędu. Na ulice Rzeszowa wyjechał autobus oklejony fotografią Matyldy Kowal. Jej wizerunek umieszczono również na wiacie przystankowej na al. Józefa Piłsudskiego przy Galerii Rzeszów.

Lekkoatletka jest posiadaczką karty autobusowej Zarządu Transportu Miejskiego. Bardzo prawdopodobne więc, że niektórym pasażerom uda się ją spotkać w autobusie.

A już wkrótce poznamy kolejnego ambasadora akcji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów.

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Reklama