Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Miasto szuka różnych sposobów, aby zachęcić mieszkańców do porzucenia samochodów i korzystania z autobusów komunikacji miejskiej. 24 marca rozpoczęła się nietypowa kampania, w której do jazdy autobusami MPK zachęcają rzeszowscy sportowcy. To w ten dzień po raz pierwszy na ulice Rzeszowa wyjechał autobus z podobizną Krystiana Herby, który skacze na rowerze, bijąc kolejne światowe rekordy. Jego postać pojawiła się też na wiacie przystankowej przy Galerii Graffica na ul. płk. Leopolda Lisa-Kuli.

W tym tygodniu akcja nabiera rozpędu. Na ulice Rzeszowa wyjechał autobus oklejony fotografią Matyldy Kowal. Jej wizerunek umieszczono również na wiacie przystankowej na al. Józefa Piłsudskiego przy Galerii Rzeszów.

Lekkoatletka jest posiadaczką karty autobusowej Zarządu Transportu Miejskiego. Bardzo prawdopodobne więc, że niektórym pasażerom uda się ją spotkać w autobusie.

A już wkrótce poznamy kolejnego ambasadora akcji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy lokalizację rzeszowskich przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Poznaliśmy pięć przystanków, które na pewno powstaną w przestrzeni miejskiej miasta.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się seminarium o transporcie w Rzeszowie

RZESZÓW. Seminarium odbędzie się 27 lutego o godzinie 16 w budynku Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz.

Rzeszów

Pożar w Bratkowicach. W zajętym ogniem garażu znaleziono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem budynku, ujawniono ciało 32-letniego mężczyzny.

Rzeszów

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Cieplińskiego. Potrącono pieszego

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają do nawet do godz. 12.

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ogłasza konkurs. Chodzi o projekt rewitalizacji jednego z wydziałów

RZESZÓW. Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.

Reklama