Rzeszów - Piątek, 30.05.2025
Reklama

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

Dodano:

fot. CM Medyk
fot. CM Medyk
RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

W środę, w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Podkarpackiej 1, oficjalnie otwarto przychodnię CM Medyk dla uchodźców z Ukrainy.

Placówka dostępna jest zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pacjentów przyjmuje personel medyczny z Ukrainy. Do dyspozycji pacjentów są lekarze rodzinni, internista, laryngolog, okulista, pediatra, alergolog, pulmonolog, specjalista chorób zakaźnych, psychiatra, dermatolog. Ponadto pacjenci będą mogli wykonać EKG, USG, a w punktach pobrań i szczepień oddać materiał do badań oraz się zaszczepić. Wszystkie usługi oferowane są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

W nowej przychodni będą również kształcili się studenci medycyny z Ukrainy, którzy musieli przerwać edukację w swoim kraju z powodu wojny. Młodzi lekarze będą mogli odbywać tam staże pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Od 12 marca CM Medyk realizuje bezpłatny kurs lekcji języka polskiego dla kadry medycznej z Ukrainy. Obecnie grupa kursantów liczy 35 osób.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pędził ponad 118 km/h na Wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. Mandatem i utratą prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda obywatela Kazachstanu. 

Rzeszów

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł

RZESZÓW. Projekt uchwały został przyjęty przez radnych jednogłośnie.

Rzeszów

Dwa projekty rzeszowskiego samorządu w finale konkursu Polskiej Agencji Prasowej

RZESZÓW. W konkursie udział wzięło 181 jednostek samorzadu terytorialnego.

Rzeszów

Policja prosi o pomoc ws. tożsamości rowerzysty, który zginął w wypadku

RZESZÓW. Ofiarą jest mężczyzna w wieku około 55-65 lat.

Rzeszów

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody. Ogłoszenie dotyczy mieszkań przy 11 ulicach

RZESZÓW. Przerwa w dostanie potrwa od godz. 8 do godz. 15.00.

Rzeszów

Ceny za wywóz odpadów wzrosną od 1 marca. Mieszkańcy muszą złożyć nową deklarację

RZESZÓW. Mieszkańcy są zobowiązani do złożenia nowej deklaracji.

Reklama