Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Co słychać na budowie drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa? [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / Zdjęcia wykonane pod koniec czerwca 2024 r.
fot. ViC / Zdjęcia wykonane pod koniec czerwca 2024 r.

RZESZÓW. Kontynuowane są prace przy I etapie budowy dróg, które połączą ulice Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na os. Staroniwa. Ułożono już m.in. krawężniki i wylano asfalt.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Obecnie realizowany jest I etap, który obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,4 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

W pierwszej kolejności zostały przeprowadzone niezbędne prace przygotowawcze - odhumusowanie terenu, geodezyjne wytyczenie pasa drogowego oraz badania archeologiczne.

Zakończono już prace związane z przebudową gazociągów kopalnianych wysokiego oraz średniego ciśnienia. Ponadto wykonano część kanalizacji deszczowej.

Reklama

Na odcinku od ul. Wołyńskiej ułożono krawężniki oraz warstwy konstrukcyjne pod przyszły chodnik dla pieszych i ścieżkę rowerową. Gotowa jest już warstwa podbudowy z nawierzchni asfaltowej. – Na dalszym odcinku dalej kontynuowane są roboty ziemne pod warstwy konstrukcyjne oraz roboty związane z budową kanalizacji deszczowej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Nowa droga będzie miała 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Powstaną również chodniki oraz ścieżka rowerowa. Zostanie też zbudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zbiornik retencyjny.

Inwestycje o wartości ponad 14,5 mln zł realizuje firma Strabag. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Ich koniec zaplanowano na listopad 2024 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczny Konwój Radia ZET w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z wizytą Konwoju w czwartek część ul. Słowackiego w centrum Rzeszowa będzie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Kolizja na rondzie przy al. Wyzwolenia. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Wczoraj rano na rondzie przy al. Wyzwolenia doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. Okazało się, że 22 letni sprawca miał blisko 2 promile. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszów ma już wszystkie tereny potrzebne do budowy nowego stadionu

RZESZÓW. Obiekt powstanie na bazie stadionu CWKS Resovii, a przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w grudniu.

Rzeszów

ALDI otwiera drugi sklep w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie we wtorek, 6 grudnia 2022 r. Dla klientów przygotowano liczne promocje. Pojawi się również foodtruck z poczęstunkiem.

Rzeszów

Wystartował sezon łyżwiarski na lodowisku w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Ze ślizgawki przy ul. Broniewskiego można korzystać 7 dni w tygodniu. Partnerem lodowiska jest Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Na stoiskach, m.in. rękodzieło z filcu i drewna, ręcznie wykonane stroiki, wyroby gastronomiczne i świąteczne dekoracje.

Reklama