Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Co słychać na budowie drogi, która połączy osiedla Kotuli i Staroniwa? [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.07.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / Zdjęcia wykonane pod koniec czerwca 2024 r.
fot. ViC / Zdjęcia wykonane pod koniec czerwca 2024 r.

RZESZÓW. Kontynuowane są prace przy I etapie budowy dróg, które połączą ulice Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na os. Staroniwa. Ułożono już m.in. krawężniki i wylano asfalt.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Obecnie realizowany jest I etap, który obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,4 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

W pierwszej kolejności zostały przeprowadzone niezbędne prace przygotowawcze - odhumusowanie terenu, geodezyjne wytyczenie pasa drogowego oraz badania archeologiczne.

Zakończono już prace związane z przebudową gazociągów kopalnianych wysokiego oraz średniego ciśnienia. Ponadto wykonano część kanalizacji deszczowej.

Reklama

Na odcinku od ul. Wołyńskiej ułożono krawężniki oraz warstwy konstrukcyjne pod przyszły chodnik dla pieszych i ścieżkę rowerową. Gotowa jest już warstwa podbudowy z nawierzchni asfaltowej. – Na dalszym odcinku dalej kontynuowane są roboty ziemne pod warstwy konstrukcyjne oraz roboty związane z budową kanalizacji deszczowej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Nowa droga będzie miała 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Powstaną również chodniki oraz ścieżka rowerowa. Zostanie też zbudowana kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zbiornik retencyjny.

Inwestycje o wartości ponad 14,5 mln zł realizuje firma Strabag. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Ich koniec zaplanowano na listopad 2024 r.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskim szpitalu MSWiA mają nowy sprzęt medyczny. Rozbudowa placówki wciąż trwa

RZESZÓW. Do użytku pacjentów oddano m.in. nowe karetki pogotowia, nowoczesny aparat USG oraz 8 kardiomonitorów.

Rzeszów

Policja z Rzeszowa poszukuje mężczyzny, który ukradł portfel

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 11.45 w Rzeszowie.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

RZESZÓW. Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. 

Rzeszów

Jutro sesja nadzwyczajna. Radni zajmą się sprawą odbioru odpadów

RZESZÓW. 14 lutego odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych remontem ul. Bałtyckiej

RZESZÓW. Droga powinna zostać wyremontowana do 19 lipca 2019 roku.

Reklama