Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Budowa drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka rozpoczęła się we wrześniu 2023 roku. W ramach inwestycji powstaje kilka obiektów inżynierskich, w tym m.in. nowy, szerszy Most Załęski. - Wykonano już m.in. wszystkie podpory obiektu. Obecnie trwają prace przygotowawcze do montażu belek prefabrykowanych. Zakres prac przy budowie nowego mostu wynosi już ok. 70 proc. – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Drugi most powstaje rzeką Młynówką. Tam zaawansowanie prac jest na poziomie ok. 75 proc.

Kolejnym obiektem inżynierskim jest estakada nad torami kolejowymi. Wykonano już m.in. prace palowe pod 14 z 16 podpór estakady. Ponadto zabetonowano 10 z 16 ław fundamentowych podpór. Obecnie trwają prace związane z montażem zbrojenia i przygotowaniem do betonowania pozostałych fundamentów. Jednocześnie trwają prace zbrojarskie podpór zlokalizowanych pomiędzy nasypem kolejowym a ul. Ciepłowniczą.

Reklama

Kontynuowane są również prace związane z wzmocnieniem podłoża pod nasypy, budową nasypu od strony ul. Dworaka wraz z budową infrastruktury podziemnej.

Nowa droga ułatwi dojazd z południowej części Rzeszowa na północ i do drogi ekspresowej S19. Inwestycja odciąży również z ruchu samochodowego m.in. rondo Pobitno i ścisłe centrum miasta – przede wszystkim al. Piłsudskiego. Łącznie powstanie ponad 2 km dróg, obustronne chodniki oraz ok. 3,3 km ścieżek rowerowych.

Koszt budowy Wisłokostrady to ok. 170 mln zł. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm - ANTEX II Sp. z o.o. i Wysowa Mosty Sp. z o.o.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Reklama