Rzeszów - Czwartek, 31.07.2025
Reklama

CTP wybuduje w Rzeszowie centrum produkcyjno-logistyczne

Dodano:

fot. Materiały prasowe CTP Poland
fot. Materiały prasowe CTP Poland
RZESZÓW. CTP wybuduje w Rzeszowie swój pierwszy kompleks  produkcyjno-logistyczny na Podkarpaciu. W ramach inwestycji powstaną dwa obiekty o łącznej powierzchni najmu blisko 50 tys. mkw. Będzie to 16 park przemysłowo-logistyczny firmy w kraju. Pierwsza faza projektu ma być oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

- Jestem ogromnie dumny z tego, że w Rzeszowie będzie realizowana inwestycja firmy CTP. To dowód na to, że nasze miasto staje się jeszcze bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych potentatów, którzy inwestując tu, rozwijają nasze miasto, wzmacniają jego potencjał i tworzą, co dla mnie szczególnie istotne, nowe miejsca pracy. Dzięki nim Rzeszów zyskuje na znaczeniu i atrakcyjności - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CTPark Rzeszów powstanie w północno-zachodniej części miasta. Lokalizacja ta zapewni dostęp do drogi ekspresowej S19, wchodzącej w skład międzynarodowego szlaku Via Carpatia łączącego Europę Północną i Południową oraz autostrady A4 prowadzącej do Niemiec.

Będzie to 12-metrowy magazyn wysokiego składowania wyposażony w doki przeładunkowe z podnośnikami hydraulicznymi i świetliki dachowe na powierzchni 12,5 proc. Przestrzeń została zaprojektowana pod standardy operacji logistycznych i produkcyjnych. Oświetleniem w kompleksie będzie sterować system DALI, a układ grzewczy zasilą pompy ciepła. Najemcy będą mogli stale kontrolować i optymalizować zużycie mediów za pomocą inteligentnego systemu pomiaru. Konstrukcja budynku jest też przygotowana pod instalację paneli fotowoltaicznych, zapewniających pokrycie zapotrzebowania na energię z OZE.
Reklama
Na kompleks złożą się dwa budynki o powierzchniach najmu 16 200 mkw. i 33 400 mkw. W pierwszej kolejności powstanie ten większy obiekt.

- Do niedawna Podkarpackie stanowiło jeden z najmniejszych rynków magazynowych w kraju. Dziś obserwujemy wzrost gospodarczy regionu i napływ międzynarodowych przedsiębiorstw, które coraz częściej lokują tu swoje centra logistyczno-produkcyjne. Uruchomienie CTPark Rzeszów to nasza odpowiedź na wciąż jednak niewystarczającą nową podaż w stosunku do popytu i plany rozwoju spółki. Chcemy stworzyć w Polsce świetnie skomunikowaną sieć parków biznesowych. Obecnie nasze inwestycje obejmują już swoim zasięgiem 8 województw - wyjaśnia Piotr Flugel, Country Construction Director i COO w CTP Polska.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

4 wypadki, 5 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. 4 wypadki, 5 osób rannych, 25 kolizji, 4 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Reklama