Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

Dodano: 26.07.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa przysięgi i odebrali z rąk insp. Pawła Filipka legitymacje służbowe.

To wyjątkowy dzień dla policjantów, którzy właśnie teraz rozpoczynają swoją zawodową drogę. Wczoraj w obecności władz wojewódzkich, kierownictwa podkarpackiej Policji i swoich najbliższych, czternastu funkcjonariuszy, w tym jedna kobieta, wypowiedzieli słowa roty ślubowania.

Policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk insp. Pawła Filipka Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Gratulacje i życzenia przekazała im Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz. Duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman odczytał tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej.
Reklama
Nowi funkcjonariusze przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny.  Aby zostać policjantami musieli spełnić wysokie wymagania, jakie stawia się przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności.

Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji, gdzie odbędą szkolenie podstawowe, potem proces adaptacji zawodowej. Po przeszkoleniu zasilą oni szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz  komend w Przemyślu, Mielcu, Nisku, Kolbuszowej, Brzozowie i Stalowej Woli.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Rzeszów

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

RZESZÓW. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Rzeszów

Ogrody kieszonkowe w Rzeszowie otrzymają nazwy miast partnerskich

RZESZÓW. Teren zielony przy ul. Kurpiowskiej otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy - Bielefeld”.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na ul. Grottgera w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed godz. 12:00. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

KRASNE. 45-letniemu sprawcy kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama