Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Czy w Rzeszowie powstanie nowe osiedle? Zdecydują radni i mieszkańcy

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na najbliższą sesje Rady Miasta przygotowano projekt uchwały mówiący o konsultacjach w sprawie utworzeniu nowego osiedla „Zawiszy Czarnego”. Będzie to teren wydzielony z przestrzeni os. Dąbrowskiego i os. Staroniwa.

„Nowe osiedle ma siłą rzeczy inne problemy niż stare, na którym infrastruktura techniczna, komunikacyjna i społeczna jest już od dawna zorganizowana. Dlatego wręcz konieczne jest utworzenie tam nowej jednostki pomocniczej” – czytamy w projekcie uchwały.

Projekt uchwały mówi o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami, jeżeli mieszkańcy os. Dąbrowskiego i Staroniwy zaakceptują pomysł, to w Rzeszowie zostanie stworzone nowe osiedle „Zawiszy Czarnego”.

Docelowo teren jaki znalazłby się w obrębie nowego osiedla możemy zamknąć w kwadracie pomiędzy ul. Przemysłową, Podkarpacką, al. Batalionów Chłopskich i ul. 9 Dywizji Piechoty. Ponadto w obrębie osiedla znajdzie się m.in. ulica Bieszczadzka, Rymanowską, Połonińska oraz ul. Matuszczaka.

Projekt uchwały został zawnioskowany przez Komisje Porządku Publicznego i Współpracy z Samorządami Osiedlowymi Rady Miasta Rzeszowa. O tym czy nowe osiedle powstanie zdecydują radni, podczas sesji Rady Miasta 29 stycznia.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wzrosły ceny mieszkań w Rzeszowie. Ile zapłacimy za metr kwadratowy?

RZESZÓW. Od początku roku ceny nowych mieszkań w stolicy Podkarpacia wzrosły o 2 % - tak wynika z danych platformy BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim otwarto dwa nowe mosty

W Rudnej Małej pod Rzeszowem odbudowano dwa mosty drogowe, znajdujące się w ciągu drogi powiatowej Nr 1377R.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił harmonogram kursowania autobusów w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Biblioteka Nowa ma być wizytówką Rzeszowa i całego Podkarpacia. Rusza konkurs architektoniczny

RZESZÓW. W Rzeszowie powstanie nowoczesna bilbioteka, wzorowana na najlepszych tego typu obiektach z całego świata. Będzie kulturalną wizytówką, nie tylko stolicy regionu, ale również całego Podkarpacia. Jej projekt zostanie wybrany w drodze...

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Reklama