Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa nie idzie śladami burmistrza Jarosławia i nie zlikwiduje Straży Miejskiej. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Temat Straży Miejskiej podjął na poniedziałkowym spotkaniu z dyrektorami prezydent Rzeszowa, nawiązując niejako do sytuacji jaka panuje w Jarosławiu, gdzie burmistrz miasta zamierza rozwiązać tą formację mundurową.

Zważywszy na fakt, że w Radzie Miasta burmistrz posiada większość, to temat likwidacji staje się bardzo realny. Odmienne stanowisko w sprawie Straży Miejskiej oraz ich wpływu na przestrzeń miejską posiada prezydent Rzeszowa.

„Straż Miejska bezwzględnie powinna być. Nasza Straż spełnia wiele zadań. Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Jeżeli Radni Miasta Rzeszowa zdecydowaliby się na podjęcie podobnej uchwały co w Jarosławiu, to z pracą pożegnało by się w mieście 60 osób.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

20 autobusów wodorowych trafi do Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na zakup 20 zeroemisyjnych autobusów wodorowych, które wzbogacą rzeszowską komunikację miejską. Pojazdy zostaną dostarczone w połowie 2026 roku.

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Reklama