Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

Dodano: 01.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa nie idzie śladami burmistrza Jarosławia i nie zlikwiduje Straży Miejskiej. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Temat Straży Miejskiej podjął na poniedziałkowym spotkaniu z dyrektorami prezydent Rzeszowa, nawiązując niejako do sytuacji jaka panuje w Jarosławiu, gdzie burmistrz miasta zamierza rozwiązać tą formację mundurową.

Zważywszy na fakt, że w Radzie Miasta burmistrz posiada większość, to temat likwidacji staje się bardzo realny. Odmienne stanowisko w sprawie Straży Miejskiej oraz ich wpływu na przestrzeń miejską posiada prezydent Rzeszowa.

„Straż Miejska bezwzględnie powinna być. Nasza Straż spełnia wiele zadań. Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Jeżeli Radni Miasta Rzeszowa zdecydowaliby się na podjęcie podobnej uchwały co w Jarosławiu, to z pracą pożegnało by się w mieście 60 osób.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Reklama