Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Czy zmienią się godziny bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla osób bezrobotnych?

Dodano: 13.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości zwraca się do ratusza z wnioskiem o zmianę godzin darmowych przejazdów komunikacją miejską w Rzeszowie.

Zdaniem radnego osoby bezrobotne, które podejmują staż często nie są w stanie „załapać się” na darmową komunikację, ponieważ rozpoczynają staż o 7.30, a przecież musza jeszcze dojechać w wyznaczone miejsce, więc muszą wyjeżdżać przez 7.00, aby się nie spóźnić.

„Dochodzi do sytuacji, w których osoba bezrobotna wsiadająca do autobusu np. o godz. 6.52, gdyż tylko o tej godzinie ma możliwość dojechać punktualnie do pracy, karana jest mandatem” – czytamy w interpelacji Mateusza Szpyrki.

Przypomnijmy, że obecnie osoby bezrobotne, tj. zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie, mogą korzystać darmowo z komunikacji miejskiej od godz. 07.00 do godz. 17.00. Radny Szpyrka chciałby okres obowiązywania darmowych przejazdów rozpocząć godzinę wcześniej.
Reklama
"Uwzględniając potrzeby osób bezrobotnych Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotuje zmianę w uchwale wprowadzając nowe godziny korzystania z przejazdów bezpłatnych, z godzin od 7:00 do 17:00 na godzinę od 6:00 do 17:00. Bezpłatne przejazdy mogą być realizowane wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku" - informuje, w odpowiedzi na interpelację radnego, Stanisław Sienko - zastępca prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Reklama