Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

Dodano: 05.05.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Czytelnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie do tej pory udostępniała zbiory jedynie na miejscu. Od wtorku, ponad 78 tysięcy książek można wypożyczyć „na zewnątrz”. Czytelnicy mogą wybierać spośród literatury naukowej, popularnonaukowej i literatury pięknej.

Zarejestrowani czytelnicy WiMBP mogą wypożyczyć maksymalnie 5 książek, na okres 7 dni z możliwością przedłużenia. Książki dostępne „na zewnątrz” zostały oznaczone w katalogu online formułą „Czytelnia Głowna – wypożyczalnia (Sokoła 13) – są egzemplarze dostępne do wypożyczenia”.
Reklama
WiMBP w Rzeszowie zachęca do wcześniejszej rezerwacji online wybranych tytułów za pośrednictwem katalogu elektronicznego, po zalogowaniu na indywidualne konto czytelnicze. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie, pod numerem: (17) 86 69 429.

Informacje na temat nowej usługi można zdobyć pod numerami telefonów:(17) 86 69 429; (17) 86 69 419 oraz kontaktując się drogą mailową: czytelnia@wimbp.rzeszow.pl; infbib@wimbp.rzeszow.pl;
Czytelnia Główna i Informatorium czynne są w poniedziałki w godz. 10:00 – 15:00; od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w sobotę w godz. 10:00 – 14:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

RZESZÓW. Z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało uhonorowane tytułem "miasta-ratownika". 

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8.

Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej.

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Rzeszów

Czołowi triathloniści przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W pierwszy weekend czerwca odbędzie się czwarta edycja „Triathlon Rzeszów”. W rywalizacji weźmie udział około 700 zawodników.

Reklama