Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”
Dodano: 16.11.2021 r.
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.
#AutobusCiepła to wspólne przedsięwzięcie rzeszowskiego MOPS-u, Urzędu Miasta i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Każdego dnia roboczego od 15 listopada do 15 marca będzie można skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru.
Autobus będzie się pojawiał w czterech lokalizacjach. Pierwszy z przystanków jest na parkingu Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3. Posiłki są tam wydawane od 10.30 do 11.30. Kolejny punkt mieści się przy ul. Orlej 17 (parking Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej – dostępny od 11:50 do 12:50). Przystanki znajdują się także na parkingu przy Hali Podpromie (13:10–14:10) oraz przy Parku Papieskim (14.30–15.30).
Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa mogą korzystać z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Styki 21. W okresie zimowym w mieście zazwyczaj uruchamiane są dodatkowe punkty pomocy. W tym roku jednak, z powodu pandemii, nie będzie stałych miejsc wydawania posiłków.
RZESZÓW. Kolejna rzeszowska galeria handlowa wprowadza opłaty za dłuższy postój. Od 8 stycznia 2024 r. na parkingu galerii przy ul. Krakowskiej obowiązuje nowy system parkingowy.
RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, w sobotę ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku brzmi „W jasełkach leży!”, natomiast w Rzeszowie wołano również m.in. „Niech każdy się dowie –...
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.
RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz