Rzeszów - Wtorek, 23.12.2025
Reklama

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

Dodano: 16.11.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

#AutobusCiepła to wspólne przedsięwzięcie rzeszowskiego MOPS-u, Urzędu Miasta i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Każdego dnia roboczego od 15 listopada do 15 marca będzie można skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru.

Autobus będzie się pojawiał w czterech lokalizacjach. Pierwszy z przystanków jest na parkingu Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3. Posiłki są tam wydawane od 10.30 do 11.30. Kolejny punkt mieści się przy ul. Orlej 17 (parking Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej – dostępny od 11:50 do 12:50). Przystanki znajdują się także na parkingu przy Hali Podpromie (13:10–14:10) oraz przy Parku Papieskim (14.30–15.30).

Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa mogą korzystać z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Styki 21. W okresie zimowym w mieście zazwyczaj uruchamiane są dodatkowe punkty pomocy. W tym roku jednak, z powodu pandemii, nie będzie stałych miejsc wydawania posiłków.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studentka architektury Politechniki Rzeszowskiej nagrodzona za projekt "Centrum zdrowia psychicznego i medytacji"

RZESZÓW.  Inż. arch. Kamila Gołąbek została laureatką konkursu "Dyplom z Archicadem".

Rzeszów

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy żłobek i przedszkole [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ponad 350 maluchów rozpoczęło dziś zajęcia w nowym żłobku i przedszkolu, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.

Rzeszów

Wjechała hulajnogą w wózek inwalidzki

RZESZÓW. Do nietypowego wypadku doszło wczoraj na ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie. 20-latka poruszająca się hulajnogą elektryczną, wjechała w wózek inwalidzki, na którym siedział 18-latek. Obydwoje uczestnicy zdarzenia trafili pod opiekę medyczną.

Rzeszów

14-latek porażony prądem. Wspiął się na słup wysokiego napięcia

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj wieczorem w Racławówce. 14-latek wszedł na słup energetyczny i został porażony prądem. Chłopak z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Rzeszów

99 projektów zgłoszono do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok

RZESZÓW. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 8 października 2021 r. 

Rzeszów

Rolnicy zakończyli protest. Nie ma już utrudnień w ruchu

RZESZÓW. Zakończył się 24-godzinny protest rolników w Rzeszowie. Jak informuje rzeszowska Policja „Mimo utrudnień w ruchu, protest przebiegał spokojnie”.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. 73-letnia kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej. Ranna piesza trafiła do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Reklama