Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

#AutobusCiepła to wspólne przedsięwzięcie rzeszowskiego MOPS-u, Urzędu Miasta i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Każdego dnia roboczego od 15 listopada do 15 marca będzie można skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru.

Autobus będzie się pojawiał w czterech lokalizacjach. Pierwszy z przystanków jest na parkingu Zarządu Transportu Miejskiego przy ul. Trembeckiego 3. Posiłki są tam wydawane od 10.30 do 11.30. Kolejny punkt mieści się przy ul. Orlej 17 (parking Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej – dostępny od 11:50 do 12:50). Przystanki znajdują się także na parkingu przy Hali Podpromie (13:10–14:10) oraz przy Parku Papieskim (14.30–15.30).

Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa mogą korzystać z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Styki 21. W okresie zimowym w mieście zazwyczaj uruchamiane są dodatkowe punkty pomocy. W tym roku jednak, z powodu pandemii, nie będzie stałych miejsc wydawania posiłków.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Reklama