Reklama

Aktualności Rzeszów

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

Dodano: 02.12.2019

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską - Aktualności Rzeszów

fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada. Przedstawiciele koreańskiego miasta spotkali się m.in. z władzami miasta oraz gościli na Politechnice Rzeszowskiej.

W spotkaniu na Politechnice Rzeszowskiej wzięli udział przedstawiciele delegacji koreańskiej, m.in.: Choi Jae Won - wiceprezydent  Sacheon, Her Hae Youn - kierownik wydziału przemysłu lotniczego, Jeong Dae Woong - dyrektor wydziału kultury i sportu, Choe Hyeong Ju - dyrektor wydziału promocji turystyki oraz Ji Yeun Ok - dyrektor z biura planowania i budżetu.

W prezentacji o uczelni podkreślono znaczenie przemysłu lotniczego dla naszego regionu i uczelni oraz możliwości współpracy jakie daje program Erasmus+ przyszłemu partnerstwu z instytucjami szkolnictwa wyższego z Sacheon w zakresie mobilności kadry i studentów. Przypomnijmy zarazem, że już wcześniej delegacja z Korei Południowej spotkała się z władzami miasta w ratuszu.

„Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój firm koreańskich zwłaszcza w branży technicznej, postrzegamy przedstawicieli firm przemysłu lotniczego z tej części świata jako potencjalnych partnerów do współpracy również w obszarze edukacji. Strona koreańska jest zainteresowana współpracą w zakresie kształcenia kadry inżynierskiej dla branży lotniczej” – podkreślał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej.REKLAMA

Koreańczycy rozmawiali z władzami uczelni i Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa o wymianie studentów, a także o kształceniu kadr dla sektora lotniczego. Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej zaproponował ścieżki kształcenia oraz współpracę w ramach projektu Erasmus z krajami pozaeuropejskimi, jako początek długofalowej współpracy z tym rejonem Korei Południowej.

Samsung Inkubator wraz z Politechniką Rzeszowską i Doliną Lotniczą pomagają stawiać pierwsze biznesowe kroki polskim start-upom zajmującym się rozwiązaniami z zakresu Internetu i przemysłu 4.0. W ubiegłym roku Politechnika gościła delegację z Gyeongsang National University, która wraz z przedstawicielami Korea Business Center Warsaw  podpisała umowę o współpracy naukowo- badawczej i rozwijaniu wspólnych projektów.

Reklama
Źródło: Politechnika Rzeszowska

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych - Aktualności Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Ce...

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki - Aktualności Rzeszów

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. ...

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu - Aktualności Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46. ...

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych - Aktualności Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta . ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem