Rzeszów - Czwartek, 16.07.2026
Reklama

Dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie. W wodzie będzie więcej chloru

Dodano: 16.07.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie poinformowało o okresowej dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej miasta oraz przyległych miejscowości. Akcje zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Prace związane są z nagłą, awaryjną sytuacją przy modernizacji zbiorników wody czystej na Zakładzie Uzdatniania Wody w Rzeszowie. W wodzie może być wyczuwalna większa ilość chloru niż zwykle.

Zgodnie z komunikatem MPWiK dezynfekcja i płukanie sieci zostaną przeprowadzone w niedzielę 19 lipca 2026 r. w godz. od 5:00 do 23:00. Obejmą sieć wodociągową Rzeszowa oraz sąsiednich miejscowości korzystających z wody miejskiej wraz z przyłączami.

Jest to rutynowa procedura, która nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców. Nadmiar chloru może jednak utrzymywać się w wodzie jeszcze przez kilka dni po dezynfekcji. Aby go usunąć, przedsiębiorstwo zaleca odstanie wody lub jej przegotowanie przed spożyciem.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Reklama