Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca Lokalnego.

Linia 0A i 0B to jedne z najpopularniejszych linii zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Do ich obsługi wykorzystywane są przede wszystkim ekologiczne autobusy elektryczne zakupione w ramach projektu „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”. Są to linie okrężne kursujące wokół centrum miasta. Obecnie swoje kursy rozpoczynają na Dworcu Lokalnym. W dzień roboczy realizowane jest na nich 70 kursów, w szczycie komunikacyjnym autobusy te odjeżdżają co 12 minut. Podczas kursów można podziwiać m.in. Zamek Lubomirskich, budynek Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, zaporę wodną i zalew na rzece Wisłok, Stadion Miejski „Stal”, Ogrody Bernardyńskie. Bezpłatne przejazdy dla wszystkich podróżnych obowiązywać będą w dniu 12 maja br. przez całą dobę.

Dodatkowo w dniu 12 maja br. w godzinach 09:00 – 14:00 będzie można zwiedzić Dworzec Lokalny przy ul. Towarnickiego 7.  W specjalnie utworzonym punkcie informacyjno-promocyjnym pracownicy ZTM w Rzeszowie oraz Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa, będą przekazywać informacje o środkach pozyskanych z Funduszy Europejskich, które znacząco wpłynęły na rozwój komunikacji miejskiej w Rzeszowie, a także o planach na najbliższe lata. Będzie również możliwość zobaczyć na co dzień niedostępną dla podróżnych część Dworca Lokalnego, jaką jest dyspozytornia. Zwiedzający poznają zasady organizacji pracy na dworcu, a także możliwości pozyskiwania energii przez panele fotowoltaiczne, w które został wyposażony Dworzec Lokalny. Dyspozytorzy zaprezentują również działanie systemów zarządzających Dworcem Lokalnym oraz monitoringiem. Przekazane zostaną informacje na temat działania systemów, które pozwalają na monitorowanie tras wszystkich autobusów czy kontrolowania informacji wyświetlanych na tablicach elektronicznych. Odwiedzający uzyskają również informację o zasadach działania znajdujących się nieopodal Dworca Lokalnego ładowarek szybkiego ładowania autobusów elektrycznych, sposobie ich ładowania oraz o samych autobusach elektrycznych jeżdżących po ulicach naszego miasta.
Reklama
Na odwiedzających czekają konkursy z nagrodami.




 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Rzeszów

Trzy wypadki z udziałem pieszych na ulicach Rzeszowa. Doszło do nich niemal w tym samym czasie

RZESZÓW. Do wszystkich trzech wypadków doszło niemal o jednej porze, pomiędzy 16.10 a 16.40.

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Jest szansa na rekord frekwencji [TRASA]

RZESZÓW. Do tegorocznego biegu zgłosiło się prawie 2000 osób. Jeżeli wszystkie dobiegną do mety, padnie rekord frekwencji rzeszowskiego biegu.

Reklama