Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Do Rzeszowa przyjedzie cyrk Safari. Protest zapowiedziała fundacja Viva Akcja dla Zwierząt!

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przy ul. Wyspiańskiego pojawi się cyrk Safari, prezentujący cztery występy. Obrońcy zwierząt zapowiedzieli trzy pikiety.

Już w najbliższy weekend, przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie (9 i 10 marca), stacjonować będzie cyrk Safari, który w swoim tegorocznym programie uwzględnia występy m.in. wielbłądów, koni fryzyjskich, alpaków, pudli oraz gołębi.

Widzowie będą mogli podziwiać sztrabaty w duecie, groteskę akrobatyczną oraz ewolucje napowietrzne na kole. Nie zabraknie również akrobatyki na szarfach i wesołego klauna „Fantik”.

Sobotnie występy zaplanowano na godz. 14.00 i 16.30, natomiast dzień później cyrkowcy wystąpią o 12.00 i 15.00.

Warto wspomnieć, że swoją obecność w rejonie ul. Wyspiańskiego i Witosa zapowiedział nie tylko cyrk Safari. Odbędzie się tam również pikieta obrońców praw zwierząt, a ściślej mówiąc fundacji Viva „Akcja dla Zwierząt!”.
Reklama
"W sobotę spektakle są o 14 i 16.30, ale będzie jedna pikieta, od 15.30 tak żeby jeszcze załapać się na ludzi wychodzących z pierwszej. W niedzielę spektakle o 12 i 15 - dwie pikiety pół godziny przed spektaklem" - informuje Barbara Łukasz, koordynator lokalnej grupy Viva - Rzeszów.

Pierwsza pikieta odbędzie się w sobotę od godziny 15.30. W niedziele odbędą się dwie pikiety, obie rozpoczną się pół godziny przed spektaklem.

"Ponieważ są to trzy protesty, to niestety ferekwencja trochę się rozbije, pogoda tez ma być fatalna, ale liczę, że 20 osób na każdej [pikiecie - przyp. red.] powinno się zjawić" - dodaje Barbara Łukasz.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

RZESZÓW. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Rzeszów

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r.

Reklama