Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

Dodano: 13.08.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.
 
W czwartek, 20.08.2020 w godzinach od 10:00 – 20:00, na Placu Farnym w Rzeszowie będzie można skorzystać z bezpłatnego i bezinwazyjnego badania profilaktycznego mierzącego poziom zwłóknienia wątroby.

Badania będą prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbadaj wątrobę”, która ma na celu edukację pacjentów nt. niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD). NAFLD jest aktualnie jednym z poważniejszych wyzwań medycznych, uznawana jest za globalną epidemię i może dotyczyć nawet 9 mln Polaków. Nieleczona, może przejść w kolejne stadia, prowadząc do marskości lub raka wątrobowo-komórkowego.

Odwiedzając Wątrobus, będzie można skorzystać z badania przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono na celu szybkie określenie stanu tego narządu pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia, także w wyniku niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD). Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie, na podstawie dołączonych do wyniku prawidłowych zakresów poszczególnych parametrów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Atrakcje na Wakacje. Blisko 500 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze z nich wystartują jeszcze w czerwcu.

Rzeszów

Do Rzeszowa zawitał pomnik Jana III Sobieskiego

RZESZÓW. "Wędrujący" monument stoi w Parku Jedności Polonii z Macierzą i pozostanie tam do drugiej połowy lipca.

Rzeszów

Rzeszów w gronie 100 europejskich miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych

RZESZÓW. W ramach projektu miasto otrzyma wsparcie finansowane na działania ekologiczne.

Rzeszów

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

RZESZÓW. Posadzono już 62 drzewa, wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Reklama