Rzeszów - Czwartek, 21.05.2026
Reklama

Dodatkowe kursy kilku linii MPK na Rzeszowskie Kulturalia

Dodano: 19.05.2026 r. / Redakcja

Autobus komunikacji miejskiej / fot. Archiwum RESinet.pl
Autobus komunikacji miejskiej / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku z organizowanymi w dniach 22–23 maja XIV Rzeszowskimi KultURaliami, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy autobusów komunikacji miejskiej. Zwiększona liczba przejazdów ma ułatwić uczestnikom dojazd na koncerty odbywające się na parkingu przy hali Podpromie oraz bezpieczny powrót do domu po zakończeniu wydarzeń.

Dodatkowe kursy zostaną uruchomione na liniach „5”, „10” i „13”, które w godzinach od ok. 22:00 do 4:00 będą kursować co około 30 minut. Z kolei autobusy nocne „N2” i „N3” między północą a godz. 4:00 pojadą co około 60 minut.

Na dodatkowych kursach obowiązywać będą standardowe ceny biletów komunikacji miejskiej. Zachowają ważność wszystkie bilety okresowe, a także uprawnienia do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. ZTM zachęca pasażerów do wcześniejszego zakupu biletów.

XIV Rzeszowskie KultURalia odbędą się 22 i 23 maja 2026 roku w centrum Rzeszowa. Organizatorami wydarzenia są Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Samorząd Studencki WSIiZ.

Podczas dwudniowej imprezy na scenie wystąpią m.in. Happysad, Chivas, Young Igi, Young Leosia, Modelki oraz Łydka Grubasa. Koncerty będą odbywać się do późnych godzin nocnych.

Czytaj również

Godzinowa rozpiska koncertów na Rzeszowskich KultURaliach

Poznaliśmy godzinową rozpiskę koncertów podczas tegorocznych Rzeszowskich KultURaliów. Sprawdźcie, o której rozpoczną się występy Waszych ulubionych...

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biskup rzeszowski odwołał dyspensę od uczestnictwa w mszach

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 6 czerwca 2020 r. na terytorium diecezji rzeszowskiej przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach św. w niedziele i święta.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Reklama