Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

Dodano: 11.02.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W ratuszu podpisano dzisiaj porozumienie, na mocy którego miasto przekaże Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie 150 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na organizację dodatkowych patroli w mieście. 

- To nasza odpowiedź na sugestie mieszkańców. Rzeszowianie oczekują, że w miejscach nieoświetlonych, w parkach, na obrzeżach osiedli będziemy jeszcze mocniej dbać o ich bezpieczeństwo. Dzięki dofinansowaniu z miasta, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie będzie mogła skierować tam dodatkowych policjantów – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

W imieniu policji porozumienie podpisał insp. Bogusław Kania, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie.

- Kontynuujemy tym samym inicjatywę rozpoczętą w 2005 roku. Dzięki dodatkowym funduszom będziemy mogli skierować do służby dodatkowe patrole. Będą je pełnić policjanci, którzy mieliby w tym czasie wolne. To dla nich szansa na dodatkowy zarobek, a my dzięki temu możemy jeszcze lepiej zabezpieczyć miasto – mówi komendant Bogusław Kania.
Reklama
Dodatkowe patrole będą kierowane do miasta przede wszystkim w okresie od wiosny, do jesieni.

- Rzeszów to miasto tętniące życiem, w tym czasie odbywa się tu wiele imprez masowych, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Będziemy tam, gdzie ludzi jest najwięcej. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz nasze miasto będzie postrzegane jako jedno z najbezpieczniejszych w Polsce – dodaje inspektor Kania.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Rzeszów

4 kwietnia startuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkanie z Kolejarzem Opole [TERMINARZ]

RZESZÓW.  Już czwartego kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 mieszkańcy Rzeszowa ponownie usłyszą ryk silników.

Rzeszów

Komunikacja linii PKS na Sylwestra i w Nowy Rok

RZESZÓW. Osoby podróżujące autobusami PKS będą musieli przygotować się na kilka zmian.

Rzeszów

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku na autostradzie A4, w którym ucierpiało 5 osób

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 19.30.

Reklama