Rzeszów - Środa, 19.11.2025
Reklama

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

Dodano: 11.02.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W ratuszu podpisano dzisiaj porozumienie, na mocy którego miasto przekaże Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie 150 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na organizację dodatkowych patroli w mieście. 

- To nasza odpowiedź na sugestie mieszkańców. Rzeszowianie oczekują, że w miejscach nieoświetlonych, w parkach, na obrzeżach osiedli będziemy jeszcze mocniej dbać o ich bezpieczeństwo. Dzięki dofinansowaniu z miasta, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie będzie mogła skierować tam dodatkowych policjantów – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

W imieniu policji porozumienie podpisał insp. Bogusław Kania, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie.

- Kontynuujemy tym samym inicjatywę rozpoczętą w 2005 roku. Dzięki dodatkowym funduszom będziemy mogli skierować do służby dodatkowe patrole. Będą je pełnić policjanci, którzy mieliby w tym czasie wolne. To dla nich szansa na dodatkowy zarobek, a my dzięki temu możemy jeszcze lepiej zabezpieczyć miasto – mówi komendant Bogusław Kania.
Reklama
Dodatkowe patrole będą kierowane do miasta przede wszystkim w okresie od wiosny, do jesieni.

- Rzeszów to miasto tętniące życiem, w tym czasie odbywa się tu wiele imprez masowych, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Będziemy tam, gdzie ludzi jest najwięcej. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz nasze miasto będzie postrzegane jako jedno z najbezpieczniejszych w Polsce – dodaje inspektor Kania.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Rzeszów

Za kilka dni rozpocznie się akcja „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”

RZESZÓW. Akcja ma na celu przypomnienie pasażerom, że mobilne bilety i bezgotówkowe rozwiązania płatnicze to nie tylko wygoda, ale i sposób na ochronę środowiska naturalnego.

Rzeszów

Jak rozbłyśnie Rzeszów na święta? W tym roku zobaczymy, m.in. św. Mikołaja na motorze i autobus z rogami

RZESZÓW. Zobaczymy masę nowych dekoracji, które zostaną zamontowane do końca listopada.

Rzeszów

Za nami pierwszy dzień InternetBeta Conference

RZESZÓW. W Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ rozpoczął się InternetBeta Conference.

Reklama