Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

Dodatkowy dzień na wywóz odpadów na rzeszowskie PSZOKi

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

PSZOK przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
PSZOK przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeszowie wcześniej niż zwykle weszły w wiosenny tryb pracy. Już od 20 marca czynne są także w piątki.

Na terenie Rzeszowa znajdują się dwa PSZOKi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Ciepłowniczej 11, drugi przy al. Sikorskiego 428. Do tych punktów Rzeszowianie mogą przywozić m.in. opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po farbach i lakierach, kwasy i alkalia, termometry, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, żarówki energooszczędne, przeterminowane leki, meble i inne odpady wielkogabarytowe, a także odpady zielone.

W okresie późnojesiennym i zimowym obydwa PSZOKi działają przez trzy dni w tygodniu – we wtorki, czwartki i w soboty. Zazwyczaj od 1 kwietnia przechodziły w wiosenny tryb pracy, co wiąże się z ich otwarciem również w piątki. Jednak w tym roku, w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, punkty przy ul. Ciepłowniczej i al. Sikorskiego zaczęły pracować przez cztery dni w tygodniu wcześniej niż w poprzednich latach. Od dziś czynne są także w piątki, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Aktualne godziny otwarcia PSZOKów

Poniedziałek: ZAMKNIĘTE
Wtorek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Środa: ZAMKNIĘTE
Czwartek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Piątek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Sobota: OTWARTE w godzinach 09:00 – 17:00
Niedziela: ZAMKNIĘTE

Reklama

W dni wolne ustawowo od pracy, PSZOKi są nieczynne.

MPGK-Rzeszów zwraca uwagę, że do punktów należy przywozić posegregowane odpady, przygotowane w taki sposób, by czas ich rozładunku ograniczyć do minimum.

Osoba, która oddaje odpady, musi się wylegitymować dokumentem potwierdzającym adres zamieszkania na terenie miasta Rzeszowa i dowodem tożsamość.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Rzeszów

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dwie linie będa kursowały częściej. Wznowione zostaną kursy oznaczone literą „s” oraz przywrócona zostanie „osiedlowa” linia nr 50 na Zalesiu.

Rzeszów

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Rzeszów

Wspólne kontrole Policji i sanepidu w Rzeszowie

RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią? Policja i pracownicy sanepidu sprawdzają.

Rzeszów

Ulica Lisa-Kuli już przejezdna

RZESZÓW. Zakończyła się modernizacja ul. Lisa Kuli. Wykonawca miał czas do końca sierpnia, jednak prace udało się zrealizować przed terminem.

Rzeszów

Będą dwie nowe ulice w Rzeszowie? We wtorek zdecydują radni

RZESZÓW. Podczas najbliższej sesji radni zdecydują o nadaniu nazw dwóm ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim utonęły dwie osoby

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. W minioną niedzielę w powiecie rzeszowskim utonęły dwie młode osoby – 22-latka z powiatu lubaczowskiego oraz 30-latek z powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Gdzie w Rzeszowie kupisz worki na odpady zielone?

RZESZÓW. Trzy punkty stacjonarne oraz automaty, to miejsca w których można zaopatrzyć się w worki na odpady zielone.

Reklama