Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Dojazd autobusowy do ogrodów działkowych przy ul. Ciepłowniczej

Dodano: 10.04.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od środy 10 kwietnia 2024 r. możliwy jest dojazd autobusem linii nr 41 do tymczasowej pętli na ul. Ciepłowniczej. To ułatwienie dla właścicieli ogródków działkowych zlokalizowanych w tamtym rejonie. Linia ta będzie kursowała codziennie, również w weekend i święta.

Kłopot z dojazdem do ogródków działkowych przy ul. Ciepłowniczej, pojawił się w związku z zamknięciem mostu Załęskiego i fragmentu ulicy Ciepłowniczej. Było to konieczne ze względu na budowę nowej przeprawy w ramach wielkiej inwestycji drogowej jaką jest Wisłokostrada.

Do ogródków działkowych można dojechać autobusem linii nr 41 z os. Tysiąclecia i Staromieście do ul. Rzecha. Autobus tej linii kursuje w dni robocze w godz. ok. 6.00 – 16.00, realizując średnio jeden kurs na godzinę.
Reklama
Z kolei od środy, 15 kwietnia w ramach powyższej linii będzie realizowany w obie strony wjazd kieszeniowy na ul. Ciepłowniczą do tymczasowej pętli autobusowej. Linia ta będzie kursowała również w soboty, niedziele i święta. Takie rozwiązanie będzie obowiązywało do 31 października br.

Mieszkańcy wschodniej części osiedla mogą skorzystać z autobusów linii nr 5, 9, 12, 29 i 59 kursujących z ul. Siemieńskiego w stronę ul. Bardowskiego, gdzie ma swój początek linia nr 41, bądź w stronę przeciwną do ul. Trembeckiego, a następnie przejść ok. 450 m na przystanek Lubelska kościół w kier. granicy miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama