Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

Dodano: 21.02.2024 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. 1 marca 2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy nieruchomościach w Rzeszowie. Można ubiegać się o dotację m.in. na oczko wodne czy ogród deszczowy. Dofinansowanie wynosi  80 proc. kosztów (jednak nie więcej niż 1000 zł). Wnioski można składać do 8 marca.

Dotacja udzielana będzie osobom fizycznym posiadającym tytuł prawny do nieruchomości w Rzeszowie, zabudowanej: budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, zabudową bliźniaczą lub zabudową szeregową. Dofinansowanie można uzyskać na: zakup i montaż zbiorników naziemnych szczelnych o łącznej poj. min. 500 l, zakup i montaż zbiorników podziemnych szczelnych o poj. min. 2000 l, utworzenie oczka wodnego o pojemności min. 500 l lub utworzenie ogrodu deszczowego.

Wnioski należy składać w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pok. nr 1 w dniach pon., wt., czw., pt. w godz. 7.30-15.30, w środy w godz. 7.30-17.00.  Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod nr tel. (17) 875-41-90 oraz (17) 875-48-95.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zablokowane dwa pasy w kierunku Tyczyna

RZESZÓW. Przed godz. 11:00 na ul. Sikorskiego w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów – fiata pandy z audi. Ranna została 32-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwszy samolot z Oslo wylądował w Jasionce. Wracają połączenia z Norwegią

RZESZÓW/JASIONKA. Samoloty linii Wizzair polecą z Podkarpacia na lotnisko Torp obsługujące aglomerację Oslo.

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Reklama