Rzeszów - Niedziela, 22.02.2026
Reklama

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

Dodano: 13.05.2022 r.

fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
fot. materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka
JASIONKA. Rośnie zainteresowanie pasażerów lataniem. - Na lotnisku w Jasionce ten ruch wygląda co najmniej dobrze – informuje Waldemar Mazgaj, specjalista ds. komunikacji zewnętrznej portu lotniczego „Rzeszów-Jasionka. Zarząd lotniska prognozuje, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, a szczyt przypadnie na okres wakacji.
 
W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych, co stanowi 82 proc. ruchu pasażerskiego odnotowanego w rekordowym dla całej branży 2019 roku. Od początku bieżącego roku w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka obsłużono blisko 140 tys. pasażerów – to 10 razy więcej niż rok temu, kiedy obowiązywały ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.
 
- Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą nie przeszkodziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością
w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Szczególnie cieszy nas dobra współpraca z przewoźnikami, którzy od niedawna pojawili się na naszym lotnisku, takimi jak Wizz Air. Aktywnie zabiegamy o uruchomienie kolejnych połączeń oczekiwanych przez mieszkańców Podkarpacia”.
 
W sezonie letnim port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie aż 23 trasy do 12 krajów - łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo. Wśród słonecznych kierunków są te najbardziej popularne: Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja
i Włochy, dostępne zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas). Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się bezpośrednia trasa Rzeszów - Newark. Co tydzień na pokładach Dreamlinerów PLL LOT podróżują za ocean setki pasażerów, w większości przedstawiciele amerykańskiej Polonii i ich rodziny, ale także przedsiębiorcy działający na arenie międzynarodowej.
 
Reklama
Siatkę połączeń uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą, którego częstotliwość w sezonie letnim zwiększyła się aż do pięciu  lotów dziennie.
 
Letni rozkład lotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
 
PLL LOT:
  • Wenecja (Włochy) – od 12.06 w niedziele
  • Zadar (Chorwacja) - od 18.06 w soboty
  • Nowy Jork / Newark (USA) - w poniedziałki
  • Gdańsk - w środy i soboty
  • Olsztyn - Mazury - od 17.06 w poniedziałki i piątki
  • Warszawa – 32 rotacje tygodniowo (pięć od poniedziałku do piątku, cztery w soboty i trzy w niedziele)

Wizz Air:
  • Burgas (Bułgaria) - od 19.06 w czwartki i niedziele
  • Eindhoven (Holandia) - w czwartki i niedziele
  • Oslo Torp (Norwegia) - w poniedziałki i piątki
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) - we wtorki, czwartki i soboty

Ryanair:
  • Londyn Luton (Wielka Brytania) – we wtorki, czwartki, soboty
  • Londyn Stansted (Wielka Brytania) – od poniedziałku do niedzieli (środa i niedziela dwa razy dziennie)
  • Manchester (Wielka Brytania) – w środy i niedziele
  • Bristol (Wielka Brytania) - w poniedziałek i piątek
  • East Midlands (Wielka Brytania) - we wtorki i soboty
  • Dublin (Irlandia) – w czwartki i niedziele
Czartery:
  • Tirana (Albania) – od 9.06 w czwartki
  • Burgas (Bułgaria) - od 10.06 w piątki, od 19.06 w czwartki, od 23.06 w niedziele i od 28.06 we wtorki
  • Heraklion (Grecja) - od 5.06 w niedziele
  • Rodos (Grecja) - od 30.05 w poniedziałki
  • Zakynthos (Grecja) - od 3.06 w piątki i od 12.06 w niedziele
  • Antalya (Turcja) - w soboty i od 15.06 w środyBodrum (Turcja) - od 16

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Reklama