Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Duża zielona inwestycja na osiedlu Baranówka już gotowa [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zakończyła się budowa kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Nowe tereny rekreacyjne powstały przy ul. Tarnowskiej, na osiedlu Baranówka. Pojawiły się tu m.in. trampoliny, ławki, parklety, leżaki, podświetlane pergole z huśtawkami i wiele innych elementów. Zasadzono ponad 3 tysiące roślin.

Mini park na osiedlu Baranówka powstał na terenie o powierzchni około 60 arów. Ma charakter leśny – w jego pobliżu jest sporo pięknych drzew, które stały się częścią tej strefy wypoczynku. To m.in. brzoza, olsza, topola, orzech, wierzba. Prace przy zagospodarowaniu zielonej przestrzeni przy ul. Tarnowskiej na osiedlu Baranówka rozpoczęły się we wrześniu..

Park został podzielony na cztery strefy:

• Strefa ogrodu deszczowego
• Strefa sportowo - rekreacyjna - znajdują się w niej m.in. urządzenia do ćwiczeń – atlasy.
• Strefa relaksu - są tu ławki, ławkoleżaki, parklety, pergole.
• Strefa naturalistyczna - wyposażona w elementy małej architektury

Reklama

W ogrodzie znalazło się również miejsce na przestrzeń dla najmłodszych. Znalazły się w niej m.in. trampoliny, obręcze z huśtawkami. Ciągi komunikacyjne i charakterystyczne miejsca ogrodzie zostały oświetlone.

W parku założona została także łąka kwietna. Posadzono ponad 3 tysiące roślin, w tym trawy ozdobne, krzewy i byliny. Powstały również elementy dla zwierząt, w tym: domki dla owadów, domki dla jeży i budki dla ptaków.

Budowa parku kieszonkowego przy ul. Tarnowskiej kosztowała nieco ponad 1,5 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty to dofinansowanie z budżetu państwa.

Poniżej kilka zdjęć inwestycji z poprzedniego miesiąca. Więcej znajdziecie w naszym serwisie FOTO.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Reklama