Rzeszów - Czwartek, 05.06.2025
Reklama

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. W sobotę wieczorem w Wysokiej Głogowskiej 28-letni kierowca volkswagena przejechał leżącego na drodze mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 32-latek zmarł. W niedzielę na ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie po zderzeniu z kierującym volkswagenem, zginął 22-letni motocyklista.

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło w sobotę tuż po godz. 21 w Wysokiej Głogowskiej. Jak ustalili policjanci jadący w kierunku Głogowa Małopolskiego, kierowca audi zauważył leżącego na drodze mężczyznę. Zatrzymał samochód i wtedy z drogi gruntowej wyjechał 28-letni kierowca volkswagena, który najechał na leżącego mężczyznę, a następnie odjechał z miejsca.

Za odjeżdżającym volkswagenem pojechał jadący z przeciwnego kierunku kierowca volvo. Po zatrzymaniu kierującego volkswagenem wrócili na miejsce zdarzenia. Mimo reanimacji lekarz stwierdził zgon poszkodowanego 32-letniego mężczyzny.
Reklama
Okazało się, że kierujący volkswagenem był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,3 promila. W związku z tym 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli niezbędne ślady. Decyzją prokuratora ciało zmarłego zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie około godz. 16.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący volkswagenem, 68-letni mieszkaniec Dębicy wyjeżdżając z parkingu w kierunku ul. Dąbrowskiego nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście jadącemu w kierunku Boguchwały.

W wyniku zderzenia, mimo reanimacji, śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem 22-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. 68-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Rzeszów

Aquapark w Rzeszowie. Zakończyły się konsultacje rynkowe

RZESZÓW. 13 firm wzięło udział w konsultacjach rynkowych dotyczących budowy aquaparku w Rzeszowie. Decyzja o lokalizacji inwestycji ma zapaść jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzież "na kolec"

RZESZÓW. Dwóch obywateli Gruzji usłyszało zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyźni działali tzw. metodą "na kolec", przecinając oponę w samochodzie pokrzywdzonego.

Rzeszów

Rzeszów ma Architekta Miasta. To pierwsze takie stanowisko w stolicy Podkarpacia

RZESZÓW. Janusz Sepioł, architekt, urbanista i historyk sztuki będzie pierwszym rzeszowskim Architektem Miasta. Prezydent Fijołek właśnie przedstawił go mieszkańcom. 

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa. 20-latek pędził 142 km/h

RZESZÓW. O 92 km/h dozwoloną prędkość przekroczył kierowca bmw wczoraj na ul. Sikorskiego. 20-latek zignorował sygnały drogówki i próbował uciec. W wyniku pościgu ulicami miasta mężczyzna został zatrzymany.

Reklama