Rzeszów - Wtorek, 07.04.2026
Reklama

Dwaj motocykliści i kierowca citroena zatrzymani przez policyjną grupę „Speed”

Dodano: 26.08.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Zadaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład grupy "Speed", jest ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Przekonali się o tym dwaj motocykliści i kierowca citroena.

Od połowy lipca działa nieetatowy zespół "Speed".  W jego skład wchodzą między innymi policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej oraz komend miejskich i powiatowych. Zadaniem jednostki jest walka z kierowcami, którzy nie dostosowują swojego zachowania na drodze do obowiązujących przepisów.

W połowie sierpnia, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, podczas patrolowania drogi krajowej nr 97, zwrócili uwagę na kierowcę citroena. W terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h, kierujący jechał z prędkością 165 km/h.

Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, odpowie także za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Reklama
Dwa dni później wideorejestrator policyjnego bmw, na ul. Krakowskiej w Rzeszowie, zarejestrował dwóch motocyklistów, którzy na drodze krajowej nr 94, przekroczyli prędkość o 52 km/h. Jechali z prędkością 122 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

W trakcie kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn, 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, nie dość, że jechał z niedozwoloną prędkością, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Drugi z nich, 27-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi. Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów będzie miał dwie nowe ulice

RZESZÓW. Jedna z ulic znajdzie się na osiedlu Franciszka Kotuli, druga na os. Przybyszówka.

Rzeszów

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych ws. darmowych biletów: podstawa prawna jest

RZESZÓW. Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych  apeluje o ponowne rozpatrzenie petycji.

Rzeszów

Zapadł wyrok w sprawie w sprawie zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Po sześciomiesięcznym procesie sądowym znamy wyrok – 25 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Czarny bez z Rzeszowa najpiękniejszym drzewem w Polsce

RZESZÓW. W konkursie wzięło udział 16 innych drzew z polskich miast.

Rzeszów

Postawiono zarzuty 23-latkowi, który zrzucił hulajnogę Blinkee z mostu

RZESZÓW. Wartość strat została oszacowana na kwotę 3075 zł.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

RZESZÓW. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. 20-letniemu Kacprowi I. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Reklama