Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Dwaj motocykliści i kierowca citroena zatrzymani przez policyjną grupę „Speed”

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Zadaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład grupy "Speed", jest ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Przekonali się o tym dwaj motocykliści i kierowca citroena.

Od połowy lipca działa nieetatowy zespół "Speed".  W jego skład wchodzą między innymi policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej oraz komend miejskich i powiatowych. Zadaniem jednostki jest walka z kierowcami, którzy nie dostosowują swojego zachowania na drodze do obowiązujących przepisów.

W połowie sierpnia, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, podczas patrolowania drogi krajowej nr 97, zwrócili uwagę na kierowcę citroena. W terenie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h, kierujący jechał z prędkością 165 km/h.

Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, odpowie także za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Reklama
Dwa dni później wideorejestrator policyjnego bmw, na ul. Krakowskiej w Rzeszowie, zarejestrował dwóch motocyklistów, którzy na drodze krajowej nr 94, przekroczyli prędkość o 52 km/h. Jechali z prędkością 122 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

W trakcie kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn, 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, nie dość, że jechał z niedozwoloną prędkością, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Drugi z nich, 27-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi. Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybrano wykonawcę drogi rowerowej i placu postojowego w Parku Zdrowia na os. Kmity

RZESZÓW. Do przetargu zgłosiło się siedem firm, wybrano ofertę za 446 tys. zł.

Rzeszów

Poszukiwaną 18-latkę z Rzeszowa odnaleziono w Warszawie

RZESZÓW. 18-latka ostatni raz kontaktowała się z matką 15 stycznia poprzez sms-a wysłanego z Zakopanego.

Rzeszów

Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Rzeszowa. Będą również dodatkowe stacje ładowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dzisiaj na ulice miasta wyjechały autobusy elektryczne, które obsłużą linie 0A i 0B.

Rzeszów

Kolejne uprawnienia doktorskie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Uprawnienia do nadawania stopnia doktora dotyczą kierunku nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia.

Rzeszów

11 lutego rozpoczynają się ferie szkolne. Odwołane zostają kursy autobusów oznaczone literą „s”

RZESZÓW. Utrudnienia dotyczą linii 0A, 0B, 12, 18, 19, 21(cała linia), 34 oraz 46.

Rzeszów

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Punkty kontroli będą działać w okresie ferii zimowych.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na al. Wyzwolenia. Tym razem potrwają od 8 do 16 lutego

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktu kolejowego, biegnącego nad al. Wyzwolenia.

Rzeszów

W mieście zamontują ok. 100 studzienek pływających

RZESZÓW. „Na terenie całego miasta wymienionych zostanie ok. 100 studzienek” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Reklama