Rzeszów - Niedziela, 17.05.2026
Reklama

Dwie linie MPK do likwidacji

Dodano: 23.02.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Od 1 marca 2022 r. nie będą kursowały autobusy linii nr 56. - Na podstawie decyzji Urzędu Miejskiego w Boguchwale o zaprzestaniu współfinansowania linii nr 56 z dniem 1 marca br. zostaje ona zlikwidowana – informuje ZTM w Rzeszowie.

Linia ta zostanie zastąpiona przez nową linię MKS 251 Rzeszów-Straszydle, przez Zarzecze. W ramach tej linii realizowanych będzie siedem połączeń w dni robocze. - Linia MPK 56 była jedną z najmniej uczęszczanych linii MPK, zarówno w Gminie Boguchwała, jak i na terenie Rzeszowa, dlatego zostaje zlikwidowana. Kluczowe kursy linii MPK 56 zostały zastąpione kursami linii MKS 251 – czytamy na oficjalnym serwisie Gminy Boguchwała.

Kolejną linią, która przestanie istnieć od początku przyszłego miesiąca, jest linia nr 60. Powodem jej likwidacji jest znikoma frekwencja. Linia ta została pilotażowo uruchomiona we wrześniu ubiegłego roku. Autobusy kursują na trasie Bł. Karoliny – Staroniwska p. ul. Pańską i Słoneczny Stok.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Reklama