Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca

Dodano: 28.08.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

Rada Osiedla Krakowska-Południe wnioskowała o nadanie nazwy bocznej ulicy Solarza, tuż przy kościele parafialnym -  ul. ks Andrzeja Rabija „w uznaniu zasług tego wspaniałego Kapłana oraz w związku z 35 rocznicą powstania na osiedlu Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rodziny.”

Z kolei Rada Osiedla Staromieście, chcąc upamiętnić Jana Welca, wyszła z propozycją nazwania jednej z ulic na terenie osiedla jego nazwiskiem. Ulica, o której mowa, biegnie od ul. Romana Krogulskiego  w kierunku północno-wschodnim i wybudowana została już kilka lat temu, jednak do dzisiaj nie ma nazwy.

Podczas dyskusji poprzedzającej głosowanie nad projektem uchwały, radna Grażyna Szarama wyszła z pomysłem utworzenia ogrodu im. Jana Welca. Radny Stanisław Gołąb, który pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Staromieście poparł ten pomysł i zaprosił panią radną na najbliższe posiedzenie Rady, w celu ustalenia ewentualnej lokalizacji takiego ogrodu.  

Obydwa pomysły nazw ulic zostały jednogłośnie zaakceptowane przez miejskich radnych.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otworzyła nowy obiekt

RZESZÓW. Nowa pracownia Centrum Fizjoterapii i Sportu mieści się w budynku "J", przy ulicy Podkarpackiej 1.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty z drużyną z Olsztyna

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, w środę o godz. 17.30 zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Rzeszów

Rzeszów na podium w walce o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”

RZESZÓW. Konkurs wygrała Bielsko-Biała, i to ona uzyskała tytuł „Świetlnej Stolicy Polski".

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło sieć laboratoriów badawczych

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Rzeszów

Sprawca dachowania był nietrzeźwy. Kierowca wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Jak ustalili policjanci, kierujący peugeotem, jadąc od ulicy Ofiar Katynia w kierunku ulicy Krakowskiej, stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Rzeszów

Ratusz chce budować swoją spalarnię odpadów. Jest wniosek do marszałka

RZESZÓW. Miasto planuje za ok. 300-350 mln zł zbudować swoją własną spalarnie odpadów. 

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego ws. śmierci 70-latka w Głogowie Młp.

GŁOGÓW MŁP. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj w nocy w Krakowie.

Reklama